Eğitim Bursları

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın önde gelen amacı Türkiye’nin en önemli kaynağı olan gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda üniversitelerde yüksek lisans, lisans, yüksekokul, meslek yüksekokulu, anadolu meslek, teknik ve endüstri meslek liselerinde okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Bugüne kadar yaklaşık 7000 öğrencinin eğitimine katkıda bulunulmuştur.

 

 

 

 

 

 

YÜKSEK ÖĞRENİM BURSLARI

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, üniversitelerde yüksek lisans, lisans, yüksekokul ve meslek yüksekokulunda (Üniversitelerin, İşletme, İşletme Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği, İktisat, Kimya Lisans, Kimya Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Veterinerlik, Su Ürünleri, Müzecilik bölümleri) okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği kapsamında tamamen karşılıksız burs verilmektedir.

2023-2024 Öğretim Yılı Burs Başvuru Tarihi: 4 Eylül – 31 Ekim 2023

2023-2024 Öğretim Yılı Aylık Burs Ücreti: 2500-TL x 9 Ay

Devamı için tıklayınız.

 

 

 

ANADOLU MESLEK, TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ BURSLARI

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Anadolu Meslek, Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinde okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir.

2023-2024 Öğretim Yılı Burs Başvuru Tarihi: 4 Eylül – 31 Ekim 2023

2023-2024 Öğretim Yılı Aylık Burs Ücreti: 1000-TL x 9 Ay

Devamı için tıklayınız.

 

 

 

  •  
    Sıkça Sorulan Sorular için tıklayınız...

 

MEZUN BURSİYERLERLE İLETİŞİM

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı olarak 1974 yılından bu yana eğitimine katkıda bulunduğumuz bursiyerlerimizle iletişimimizi devam ettirmek ve YEKV tarafından gerçekleştirilen etkinliklerden haberdar olmanız amacıyla sizlere ulaşmayı hedefledik.

Bu yüzden mezun bursiyerlerimizle sağlıklı bir iletişim kurarak başarılarınızı izlemek için mezuniyet sonrası bilgilerinin güncel olması arzusundayız.

Bilgilerinizi güncellemek için lütfen tıklayınız.