Yaşar Holding Ekim - Kasım - Aralık, 2019

e-bülten

Selçuk Yaşar Sanat Galerisi Sanatçı Muhsin Kut’un “Oradan Buradan Resimler” isimli sergisi ile kış sezonuna kapılarını açtı.

10 Ekim 2019 - 31 Ocak 2020

Türkiye’nin ilk özel resim müzesi olan Selçuk Yaşar Müzesi’nde yer alan Selçuk Yaşar Sanat Galerisi, Ressam Muhsin Kut’un 29 eserini sanatseverlerle buluşturdu.

İzmirli sanatseverlerle usta sanatçıları buluşturan Selçuk Yaşar Sanat Galerisi kış sezonunu Ressam Muhsin Kut’un ‘’Oradan Buradan Resimler’’ sergisi ile karşıladı.

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feyhan Yaşar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa İzmir iş ve sanat dünyasından çok sayıda sanatsever ile Yaşar Topluluğu yönetici ve çalışanları katıldı.

Kendine özgü tarzıyla, akrilik ve yağlıboyayı karıştırarak yaptığı resimlerinde çoğu zaman insansız sokakları, binaları, kıyı şeridi ve tekneleri kullanan sanatçı Muhsin Kut’un birbirinden renkli 29 eseri İzmirli sanatseverlerle buluştu.

İlk sergisini 1959 yılında Taksim Meydanı’nda bir sokak sergisi olarak açan Muhsin Kut, "gezgin-ressam"lar geleneğinin ülkemizdeki en önemli çağdaş temsilcisi... Sanatçı, çarpıcı imge" nin peşinde ülkemizi ve tüm dünyayı gezmekte. İlgisini çeken "her şey"in resmini yaparak bizlerle paylaşıyor. Sanatçı resimlerinde, peyzaj imajından hareketle, kendine özgü yapılmaya değer görüntüler yakalamaya ve çevre gözleminden yarı soyut biçimler üretmeye çalışır. Farklı bakış açısıyla resmettiği eserlerinde insanı görmeseniz bile insanların yalnızlığını hissedersiniz.